Pompa WQ Furia 1100 230V Omnigena z rozdrabniaczem
Opinie nie są zweryfikowane.
Posiada zabezpieczenie termiczne i korpus ze stali nierdzewnej
Producent: Omnigena
Chcesz zapytać o ten produkt? Podaj kod produktu 56
585.00 zł brutto
Zamów telefonicznie
Podaj swój numer - oddzwonimy
- wydajność maks. 250 l/min
- podnoszenie maks. 9 m
- moc silnika 1,1 kW
- Przesyłka kurierska 0.00 zł brutto

Pompa do szamba Furia 1100 z rozdrabniaczem Omnigena
Pompa z rozdrabniaczem Furia 1100 to urządzenie, które doskonale sprawdza się w gospodarstwach domowych, może być też wykorzystywana przez gospodarstwa rolne do pompowania ścieków czy gnojowicy. Z punktu widzenia klientów indywidualnych, świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach – głównie do pompowania szamba.
Pompa wyprodukowana została przez firmę Omnigena. To znany producent, który dba nie tylko o jakość materiałów stosowanych do wytworzenia poszczególnych elementów pompy, ale również dostarcza sprawdzonych i solidnych urządzeń. Trwała i solidna konstrukcja, w tym przede wszystkim nóż wykonany ze szczególnego stopu metali świetnie daje sobie radę ze wszystkimi elementami stałymi.
Budowa i zalety pompy WQ Furia 1100
Prezentowany produkt został wykonany z materiałów trwałych i wysokiej jakości. Producent zadbał, aby pompa była sprawna przez wiele lat. Jej korpus wykonany został z żeliwa i stali nierdzewnej, zaś silnik jest chroniony przez specjalne zabezpieczenia termiczne. Dzięki temu urządzenie jest w pełni odporne na działanie wody. Dodatkowo pompa wyposażona została w pływak. To element, który zapobiega pracy bez wody, czyli chroni silnik urządzenia. Jego działanie jest bardzo proste – pływak włącza pompę gdy poziom wody się podnosi i odwrotnie – wyłącza pompę wówczas, gdy poziom wody opada.
Kiedy kupić?
Ten model pompy został zaprojektowany z myślą o szerokim zastosowaniu. Idealnie sprawdza się w gospodarstwach rolniczych, czyli wówczas, gdy konieczne jest wypompowanie choćby gnojówki. Z tego urządzenia z rozdrabniaczem skorzystać mogą także przedsiębiorstwa komunalne oraz klienci indywidualni. W przypadku tych ostatnich urządzenie sprawdza się zwłaszcza do pompowania nieczystości, czyli opróżniania szamba. Z uwagi na rozdrabniacz, użytkownicy mogą wykorzystywać pompę do pompowania nie tylko brudnej cieczy, ale również wody, która zawiera ciała stałe. Z uwagi na silnik o mocy 1,1 kW produkt zapewnia wydajność na poziomie 250 litrów na minutę. Taka wartość w zupełności wystarcza użytkownikom indywidualnym, często nawet przekracza ich oczekiwania. Dzięki solidnej konstrukcji urządzenie może podnieść wodę na wysokość nawet do 9 m.
Z uwagi na bezpieczeństwo, producent zaleca podwieszenie urządzenia na linie na około 0,5 metra nad dnem opróżnianego zbiornika, jeżeli występuje w nim piasek. Takie, drobne elementy szlifujące mogłyby uszkodzić urządzenie. Przypominamy też, że nie należy pompy opuszczać lub podnosić na kablu przyłączeniowym. Proponujemy również użytkownikom zakup węży strażackich ze złączkami i węży bez złączy o różnej długości. Jednocześnie przypominamy, że wydajność urządzenia zależy właśnie od długości, jak i średnicy węża.
Pompa Furia 1300 nie może pracować w zamkniętych obiegach wodnych (dla przykładu oczko wodne) z uwagi na powstanie zawiesiny, która zawiera drobne elementy szlifujące. Użytkownicy muszą też pamiętać, że pompa musi pracować w pełnym zanurzeniu. W przeciwnym przypadku może dojść do przegrzania silnika.
Masz pytania? Szukasz fachowej pomocy? Jesteśmy tu po to, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Zapraszamy też do zapoznania się z pompą Furia 1300 z silnikiem 1300 W oraz pompą Furia 1800 z silnikiem 1800 W.
- Wydajność maksymalna [l/min]
- 250
- Wysokość podnoszenia maksymalna [m]
- 9
- Moc silnika znamionowa [kW]
- 1,1
- Napięcie [V]
- 230
- Króciec tłoczny
- DN50 (2")
- Wąż [mm]
- 50
- Rozdrabniacz
- tak
- Wysokość [cm]
- 51
- Szerokość [cm]
- 32,5
- Waga [kg]
- 20
Średnia ocena: 5, liczba ocen: 5
-
Ocena:Ocena zweryfikowana przez TrustMate. (Joanna, 29.09.2023)
-
Ocena:Ocena zweryfikowana przez TrustMate. (Ewa, 06.07.2023)
-
Ocena:Ok. Mozna kupi. 60m weza 30 minut i 6 tysięcy litrow wypompowane. (Mori, 06.09.2018)
-
Ocena:używam pompy do przepompowania gnojowicy, bardzo dobrze się sprawdza i co najważniejsze bardzo rzadko zapycha, w porównaniu do poprzedniej jaką miałam ta jest rewelacyjna (Agnieszka, 30.05.2017)
-
Ocena:pompa działa wyśmienicie obecnie mam ja podłączoną pod wąż strażacki 52mm bez problemu pompuje na odległość 30 mna końcu strumień wody podnosi na wysokość 5 m (Paweł, 31.08.2013)
Twoja opinia
aby wystawić opinię.

Jak sama nazwa wskazuje, pompa do gnojownicy wykorzystywana jest głównie przez gospodarstwa rolne zajmujące się hodowlą trzody chlewnej. Czy jednak tylko tam sprawdzi się to urządzenie? Nie! Wyposażona w rozdrabniacz pompa do gnojownicy ma o wiele więcej zastosowań!
Przeczytaj cały artykuł
Pompy zatapialne Omnigena serii WQ Furia przeznaczone są do przepompowywania czystej lub brudnej wody. Mają one szerokie zastosowanie, a to dzięki swojej budowie, parametrom i funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy mocne strony pomp WQ Furia oraz ich potencjalne wady.
Przeczytaj cały artykuł
Pompowanie surowych ścieków z domu to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Wiąże się ono z faktem, że nie zawsze daje się odprowadzać je grawitacyjnie. Domy obecnie buduje się tam, gdzie pozwalają na to lokalne plany zagospodarowania, a nie zawsze miejsca te dają możliwość swobodnego odprowadzania ścieków. W takim przypadku konieczne jest stosowanie pompy do ścieków surowych, która pozwoli na ich przetoczenie do kolektora zbiorczego lub zbiornika na szambo.
Przeczytaj cały artykuł
Szambo to jedyna, a zatem popularnie stosowana metoda na zbieranie domowych ścieków wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości odprowadzania ich do kanalizacji zbiorczej. Sprawdza się także w sytuacji, kiedy wybudowanie systemu rozsączeniowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest możliwe. Nierzadko jednak szambo jest budowane jako pierwszy zbiornik na wytwarzane w domu czy gospodarstwie ścieki w miejscach zlokalizowanych poniżej poziomu kanalizacji. Dopiero z niego ścieki te przepompowywane są do innego zbiornika lub do sieci kanalizacyjnej. Do przetłaczania ścieków z szamb lub innych zbiorników wykorzystywane są pompy fekalne.
Przeczytaj cały artykuł
Jakie przepisy warto znać, gdy chcemy wybudować szambo na działce? Jakie odległości należy zachować zgodnie z prawem? Jak duże może być szambo?
Przeczytaj cały artykuł
DoStudni.pl w internecie