Pompa WQ Furia 2200 230V Omnigena z rozdrabniaczem
Opinie nie są zweryfikowane.
świetna do pompowania na większą odległość
Producent: Omnigena
Chcesz zapytać o ten produkt? Podaj kod produktu 2410
999.00 zł brutto
Zamów telefonicznie
Podaj swój numer - oddzwonimy
- wydajność maks. 550 l/min
- podnoszenie maks. 14 m
- moc silnika 2,2 kW
- Przesyłka kurierska 15.00 zł brutto
Pompa WQ Furia 2200 230V Omnigena z rozdrabniaczem
Pompa przeznaczona do pompowania wody brudnej, zanieczyszczonej , do szamba lub gnojowicy. Wyposażona w rozdrabniacz, wielkość zanieczyszczeń, nie jest istotna.
Pompa bardzo solidna - korpus wykonany z żeliwa i stali nierdzewnej.
Wyposażona w pływak sterujący - nie ma zagrożenia pracy na sucho.
Pompa zatapialna WQ cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów, jednocześnie jest bardzo niezawodna.
Wydajność maksymalna pompy wynosi 700 l/min, maksymalna wysokość podnoszenia: 17 metrów (świetnie sprawdzi się z długim wężem, na przykład 100 metrów)
Dodatkowe informacje dotyczące pompy Furia 2200:
- pompy nie należy podnosić ani opuszczać za kabel przyłączeniowy - może to doprowadzić do uszkodzenia. Pompę należy opuszczać na linie lub łańcuchu, kabel powinien być swobodny.
- wydajność pompy zależy od długości i średnicy węża. Im większa długość i mniejsza średnica, parametry na końcu węża będą niższe
- pompa musi pracować w całkowitym zanurzeniu - niepełne zanurzenie pompy spowoduje przegrzanie silnika i zadziałanie zabezpieczenia termicznego zainstalowanego w silniku. Częste włączanie i wyłączanie zabezpieczenia termicznego może spowodować uszkodzenie silnika. Niedopuszczalna jest praca na sucho (bez wody). Nie dopuszcza się również pompowania cieczy o temperaturze większej niż 35 °C
- pompowanie wody z zawartością piasku lub innych elementów szlifujących spowoduje szybsze zużycie i zniszczenie pompy. W przypadku, gdy w wodzie wystąpią części stałe szlifujące (np. piasek), pompę należy podwiesić na linie 0,5 metra nad dnem opróżnianego zbiornika.
- pompy typu Furia nie mogą pracować w zamkniętych obiegach wodnych (np. oczko wodne), w których obieg wody powoduje powstanie zawiesiny z drobnymi elementami szlifującymi, co prowadzi do uszkodzenia pompy
- Pompy wyposażone są w pływakowy wyłącznik sterujący pracą pompy w zależności od poziomu pompowanej cieczy. Gruszka pływaka utrzymuje się na powierzchni cieczy. Gdy poziom cieczy jest wystarczająco wysoki, pływak kieruje się do góry i powoduje włączenie pompy. Po odpompowaniu cieczy opadający pływak wyłącza pompę. Pompa musi być tak zainstalowana, aby pływak nie miał możliwości zawieszenia się np. o ściany zbiornika. Różnicę poziomów włączania i wyłączania można regulować wydłużając bądź skracając wolną część przewodu pływaka w uchwycie.
- producent zabrania skracania wolnej części pływaka (przewód) poniżej 8 cm (odległość między pływakiem a uchwytem)
Dostępna również pompa Furia 1100 z silnikiem 1100 W oraz Furia 1300 z silnikiem 1300W.
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
Pompy zatapialne Omnigena serii WQ Furia przeznaczone są do przepompowywania czystej lub brudnej wody. Mają one szerokie zastosowanie, a to dzięki swojej budowie, parametrom i funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy mocne strony pomp WQ Furia oraz ich potencjalne wady.
Przeczytaj cały artykułSzambo to jedyna, a zatem popularnie stosowana metoda na zbieranie domowych ścieków wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości odprowadzania ich do kanalizacji zbiorczej. Sprawdza się także w sytuacji, kiedy wybudowanie systemu rozsączeniowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest możliwe. Nierzadko jednak szambo jest budowane jako pierwszy zbiornik na wytwarzane w domu czy gospodarstwie ścieki w miejscach zlokalizowanych poniżej poziomu kanalizacji. Dopiero z niego ścieki te przepompowywane są do innego zbiornika lub do sieci kanalizacyjnej. Do przetłaczania ścieków z szamb lub innych zbiorników wykorzystywane są pompy fekalne.
Przeczytaj cały artykułJakie przepisy warto znać, gdy chcemy wybudować szambo na działce? Jakie odległości należy zachować zgodnie z prawem? Jak duże może być szambo?
Przeczytaj cały artykuł
DoStudni.pl w internecie