Pompy cyrkulacyjne CO i CWU
- Strona:
- 1
- Strona:
- 1
Pompy do cyrkulacji ciepłej wody - niezbędny element systemu centralnego ogrzewania
Pompy do cyrkulacji mogą być instalowane na różnych etapach systemu ciepłej wody, w zależności od konkretnego projektu. Zwykle używane są w systemach grzewczych w domach jedno- i wielorodzinnych, hotelach, szpitalach i biurach. Pompę cyrkulacyjną można zamontować w pionie albo w poziomie.
W domowej instalacji grzewczej pompy cyrkulacyjne umożliwiają natychmiastowe dostarczenie ciepłej wody do kranu. Ten system nie tylko oszczędza energię, unikając kosztownego podgrzewania dużych zbiorników wody, lecz także umożliwia oszczędzanie cieczy.
Pompy cyrkulacyjne C.W.U - zastosowanie
Pompy cyrkulacyjne C.W.U (do ciepłej wody użytkowej) z naszej oferty charakteryzują się cichą pracą i niskimi wymaganiami konserwacyjnymi. Nadają się do zastosowań domowych budynków komercyjnych i obiektów użyteczności publicznej. Dzięki instalacji pompy do cyrkulacji zapewniony jest dostęp ciepłej wody użytkowej we wszystkich punktach czerpalnych systemu.
Pompy cyrkulacyjne do ciepłej wody zapewniają ciągły obieg niewielkiej ilości gorącej wody w systemie. Ciepła woda płynie więc bez żadnych opóźnień, dzięki czemu pozwala uniknąć strat cieczy.
Zalety pomp do cyrkulacji ciepłej wody
Koszt początkowy instalacji pompy obiegowej jest wyższy niż koszt instalacji wodociągowej bez takiej pompy. Jednak korzyści ze stosowania pomp do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej pozwolą na zwrot poniesionych kosztów.
- Oszczędność energii – pompy cyrkulacyjne zapewniają szybkie i bezproblemowe dostarczanie ciepłej wody do punktów czerpalnych, co zmniejsza straty ciepła i pozwala oszczędzać energię.
- Oszczędność czasu – ciepła woda dostarczana jest natychmiast, czas oczekiwania skrócony jest do minimum.
- Oszczędność wody – pompy cyrkulacyjne ograniczają ilość wody, która jest wykorzystywana w systemie do podgrzania.
- Wyższa wydajność – pompy zapewniają wyższą wydajność przy mniejszych stratach ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji.
- Czystość wody — cyrkulacja zapobiega stagnacji wody, a tym samym utrzymuje ją w czystości. Woda jest wolna od zanieczyszczeń bez ryzyka rozwoju bakterii.
- Pompy są bezobsługowe i zapewniają niskie koszty operacyjne.
Wybór pompy cyrkulacyjnej CO
Przy wyborze pompy do cyrkulacji ciepłej wody warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:
- wielkość i wydajność pompy – powinna być dostosowana do wymiarów instalacji oraz ilości pobieranej wody (oferujemy wyłącznie pompy proste w instalacji i użytkowaniu – do wszystkich urządzeń załączona jest instrukcja montażu i obsługi);
- natężenie przepływu wody – czyli ilość ciepłej wody, która ma krążyć w systemie;
- moc – ilość energii potrzebna do wydajnej pracy pompy (pompa zasilana prądem o niskim napięciu pozwoli na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej).
Skorzystaj z naszej oferty pomp do cyrkulacji ciepłej wody i przekonaj się, jak dużą różnicę mogą te urządzenia wprowadzić Twoim codziennym życiu.
DoStudni.pl w internecie