Konsultant - kontakt
501 20 40 70 info@dostudni.pl
Ponad 3000 produktów
Darmowa dostawa na wybrane
14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności
Koszyk

Pompy głębinowe Kraków

Pompy głębinowe Kraków to urządzenia, których głównym zastosowaniem jest pompowanie wody z dużych głębokości, a więc przystosowane są do montażu w ujęciach głębinowych - studniach głębinowych lub studniach kręgowych. W zależności od modelu pompy mogą także tłoczyć wodę ze zbiorników wodnych takich jak rzeki, jeziora czy stawy. Pompy głębinowe Kraków można sklasyfikować ze względu na liczbę wirników (pompy jednostopniowe i wielostopniowe), ze względu na konstrukcję (pompy monoblokowe i śrubowe), a także ze względu na średnicę urządzenia (3”; 3,5”; 4”; 5”; etc.). Pompy głębinowe produkowane są ze sprawdzonych, trwałych materiałów konstrukcyjnych, które wykazują wysoką odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu pompy są niezawodne, gotowe do pracy w każdych warunkach i zapewniają wieloletnią bezawaryjną pracę. Niezależnie od modelu i typu pomp ich montaż jest prosty i szybki. Eksploatacja nie sprawia najmniejszych problemów. Pompy głębinowe przystosowane są do pracy samodzielnie lub w zestawach hydroforowych. Podłączenie hydroforu do pompy sprawia, że nie wymaga ona obsługi i pracuje automatycznie. Za jej włączanie i wyłączanie odpowiada wyłącznik ciśnieniowy.


Pompy głębinowe Kraków - korzyści dla lokalnych mieszkańców i przedsiębiorców

Pompy głębinowe Kraków to szeroka gama produktów, które różnią się poszczególnymi parametrami technicznymi. Dzięki temu każdy klient znajdzie produkt, który w pełni spełnia jego potrzeby i oczekiwania. Pompy głębinowe różnią się między sobą nie tylko konstrukcją, ale także wielkością, wagą, mocą silnika, wydajnością, ciśnieniem, jakie osiągają, zróżnicowaną głębokością, z której mogą pompować wodę oraz wysokością, na którą są w stanie ją podnosić. Wydajność pomp głębinowych zmienia się w zależności od ciśnienia i panujących warunków pracy. W zależności od modelu pompy głębinowe mogą pompować zimną wodę lub taką, której temperatura jest wyższa niż 35°C.


Zastosowanie pomp głębinowych

Pompy głębinowe Kraków mają wszechstronne możliwości zastosowania. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane nawoda Wisła Kraków użytek domowy, jak i firmowy czy w miejscach publicznych. Do najpopularniejszych zastosowań pomp głębinowych można zaliczyć: pompowanie wody pitnej i użytkowej ze studni głębinowych, kręgowych oraz wodnych zbiorników wolnostojących, obniżanie poziomu wód gruntowych, zasilanie prostych i rozbudowanych systemów nawadniania naziemnego i podziemnego gruntów, zaopatrywanie w wodę instalacji wodociągowych, w miejscach, które nie mają przyłącza do ogólnej sieci wodociągowej, dostarczanie wody do fontann i oczek wodnych, napełnianie zbiorników wodnych (np. basenów) czy odwadnianie konstrukcji podziemnych (miejsca budowy, kopalnie). Pompy głębinowe Kraków mogą być wykorzystywane niemalże w każdej branży.


Pompy głębinowe Kraków - akcesoria

Na rynku dostępne są rozmaite akcesoria, które nie tylko usprawniają pracę pompy, ale także podnoszą jej ochronę przed uszkodzeniami np. wskutek pracy na sucho lub dostania się do silnika i wirników zanieczyszczeń z wody.


Pompy, które mają pracować w zestawie hydroforowym, powinny być wyposażone w manometr, wyłącznik ciśnieniowy oraz wyjście tłoczne pięciodrożne. Ponadto warto do urządzenia dokupić zawór zwrotny i w zależności od modelu filtr antypiaskowy. W sytuacji, w której pompa będzie pracować samodzielnie np. będzie wykorzystywana do podlewania gruntów za pomocą węża, warto wyposażyć ją w sterownik, który zabezpieczy ją przed suchobiegiem oraz będzie kontrolował pracę poprzez automatyczne uruchamianie i wyłączanie w momencie odkręcania lub zakręcania kranu.


Pompy głębinowe Kraków - jak wybrać

Dostępność zróżnicowanych rodzajów pomp głębinowych może okazać się problematyczna dla klientów, którzy na co dzień nie mają styczności z tego typu urządzeniami. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa w sklepie, aby mieć pewność, że dana pompa będzie odpowiednia pod względem wydajności czy innych parametrów technicznych. Ważna jest średnica pompy i jej dopasowanie do otworu studziennego oraz moc silnika. Zbyt wydajna pompa zamontowania w niewystarczająco zasobnym ujęciu będzie narażona na nieefektywną pracę oraz uszkodzenie na skutek jałowego biegu. Warto wybierać modele, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Dzięki temu ma się pewność zakupu urządzenia najwyższej jakości, łatwy dostęp do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, a także bezproblemową możliwość zakupu części zamiennych.

Dodane do porównania:

Dodaj przynajmniej dwa produkty do porównania