Zbiornik przeponowy 150L N poziomy Wimest
Opinie nie są zweryfikowane.
POLSKI PRODUKT
wimest, zbiornik150N,
Producent: Wimest
Chcesz zapytać o ten produkt? Podaj kod produktu 7952
1045.00 zł brutto
Zamów telefonicznie
Podaj swój numer - oddzwonimy
- pojemność zbiornika 150 l
- ciśnienie maks. 6 bar
- gwint podłączeniowy DN32 (1 1/4 cala)
- Przesyłka kurierska 98.00 zł brutto
Zbiornik przeponowy 150L N poziomy Wimest
Zbiornik przeponowy o poziomej konstrukcji wyprodukowany przez firmę Wimest do magazynowania wody do celów spożywczych i przemysłowych. Dzięki solidnej budowie pozwala na przechowywanie różnych rodzajów wody, również korozyjnej. Wewnątrz zbiornika umieszczono elastyczną przeponę wykonaną z gumy EPDM, która uniemożliwia kontakt cieczy ze ściankami naczynia, w efekcie czego zapobiega osadzaniu się korozji oraz chroni wodę przed zanieczyszczeniami. Atutem zbiornika jest możliwość montażu pompy i osprzętu bezpośrednio na nim, co pozwala na oszczędność przestrzeni.
Zbiornik przeponowy 150L N poziomy Wimest:
- pojemność zbiornika 150 litrów,
- maksymalne ciśnienie robocze 6 bar,
- średnica 550 mm,
- zbudowany z wytrzymałej stali węglowej,
- pokryty warstwą lakierniczą chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi,
- przepona wykonana z elastycznej gumy EPDM,
- stalowa flansza,
- wentyl do uzupełniania powietrza w razie potrzeby,
- atest higieniczny umożliwiający magazynowanie wody pitnej,
- nóżki do stabilnego przytwierdzenia zbiornika do podłoża,
- możliwość pracy z pompami hydroforowymi i głębinowymi,
- długa żywotność,
- prosty montaż.
Zastosowanie poziomego zbiornika Wimest
Zbiornik przeponowy 150L N poziomy Wimest gromadzi wodę, która może być później wykorzystana do celów spożywczych, przemysłowych lub użytkowych. Dzięki swojej konstrukcji jest w stanie utrzymać wodę w higienicznych warunkach, co jest szczególnie ważne w przypadku wody spożywczej. Dodatkowo działa jako amortyzator ciśnienia, zapobiegając nagłym zmianom ciśnienia w układzie. Z kolei zmniejszenie liczby cykli włączania i wyłączania pompy przedłuża jej żywotność i redukuje koszty eksploatacyjne. Sprawdzi się między innymi w domowych instalacjach wodociągowych, w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, a także w rolnictwie, systemach nawadniających, na działkach rekreacyjnych i w domkach letniskowych.
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
Dzięki zbiornikowi przeponowemu zabezpieczysz swoją instalację przed gwałtownym wzrostem ciśnienia. Zanim jednak zaczniesz korzystać ze swojego nabytku, poznaj jego charakterystykę – sposób działania, dokładne zastosowanie i opis konstrukcji. Te informacje sprawią, że dowiesz się, jak maksymalnie wykorzystać nowoczesny sprzęt. Zapraszamy więc do lektury – prostym językiem wyjaśniamy, jak działa zbiornik przeponowy.
Przeczytaj cały artykułGdy zasilamy dom ze studni głębinowej, konieczne jest zastosowanie w instalacji wodociągowej dodatkowego elementu, jakim jest zbiornik hydroforowy. Jest to podstawowy element domowej instalacji wodnej, pozwalający na utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wody użytkowej. Wybór właściwego modelu nie jest prosty, a błędny zakup będzie skutkował kłopotami z późniejszym użytkowaniem urządzenia. Czym warto kierować się przy zakupie, radzimy poniżej.
Przeczytaj cały artykułZbiorniki hydroforowe to popularne urządzenia stosowane do magazynowania i utrzymywania ciśnienia wody w domowej instalacji wodociągowej na właściwym do komfortowego użytkowania ciśnieniu. Aby jednak mogły one to ciśnienie utrzymywać na odpowiednio wysokim poziomie, konieczne jest stworzenie poduszki powietrznej w zbiorniku. Powietrze z czasem może uciekać, co skutkuje spadkiem ciśnienia, a to zazwyczaj objawia się wadliwą pracą pompy.
Przeczytaj cały artykułHydrofory to popularne urządzenia wykorzystywane do utrzymania wysokiego ciśnienia w domowych instalacjach wodociągowych. Aby jednak utrzymać cały zestaw hydroforowy w dobrym stanie, koniecznie trzeba kontrolować i utrzymywać ciśnienie powietrza w zbiorniku na odpowiednim poziomie. Zaniedbanie tej kwestii zazwyczaj prowadzi do awarii pompy, związanej ze zbyt częstymi cyklami jej uruchamiania i zatrzymywania.
Przeczytaj cały artykuł
DoStudni.pl w internecie