Konsultant - kontakt
501 20 40 70 info@dostudni.pl
Ponad 3000 produktów
Darmowa dostawa na wybrane
14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności
Koszyk

Zestawy pompowe do podnoszenia ciśnienia wody pitnej i użytkowej

Zestawy pompowe do podnoszenia ciśnienia wody pitnej i użytkowej

Zestawy hydroforowe, składające się z kilku połączonych ze sobą pomp, skutecznie zastępują klasyczne wielkogabarytowe hydrofornie. Takie rozwiązanie jest w pełni zautomatyzowane, a po wprowadzeniu niezbędnych ustawień – niemal bezobsługowe. Zestaw pompowy usprawni pracę stacji wodociągowej, stacji uzdatniania wody czy stacji pomp w budynku.

Zadzwoń do eksperta

Zapytaj eksperta o wycenę!

Jak działa zestaw hydroforowy?

Zestaw pompowy do podnoszenia ciśnienia wody składa się z kilku pomp, najczęściej od 2 do 6. Są one ustawione w charakterystyczny sposób – pionowo, jedna obok drugiej. W zależności od ciśnienia wody i aktualnych potrzeb użytkowników instalacji wodnej za tłoczenie wody może odpowiadać określona liczba pomp. Płynną regulację ciśnienia oraz jego stabilizację umożliwia także znajdująca się

Każdy zestaw hydroforowy, niezależnie od wydajności i innych parametrów pomp, jest zbudowany w podobny sposób. Wykonane z odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej pompy zasysające są połączone równolegle za pomocą armatury zwrotnej. Cała konstrukcja jest umieszczona na profilu stalowym, który można bezpiecznie umieścić na posadzce w pomieszczeniu. W zestawie znajdują się także kolektory, które łączą poszczególne pompy, a także umożliwiają podłączenie różnego rodzaju urządzeń pomiarowych.

Za pomocą przemiennika częstotliwości można programować m.in. następujące działania:

 • regulację prędkości pracy pompy w zależności od ciśnienia wody w kolektorze tłocznym;
 • utrzymywanie stałego ciśnienia w układzie poprzez włączanie lub wyłączanie kolejnych pomp;
 • określanie czasu, po którym będzie uruchamiana kolejna pompa
 • bilansowanie czasu pracy pomp – uruchamianie ich w takiej kolejności, by zużywały się w takim samym stopniu;
 • wyłączanie pompy po stwierdzeniu przekroczenia dopuszczalnych wartości ciśnienia;
 • ochronę przed suchobiegiem.

Rodzaje pomp, które mogą znaleźć się w zestawie hydroforowym

W naszej ofercie znajdują się pompy pionowe typu in line producentów iPRO oraz Hydro-Vacuum. Każda z firm produkuje kilkadziesiąt modeli pomp różniących się od siebie wydajnością. Dzięki temu łatwo dobrać urządzenia, które będą pasowały do możliwości danej sieci wodociągowej. Wydajność nominalna poszczególnych modeli waha się od 5 do aż 120 m3/h. Tak szeroki zakres daje nam pewność, że będziemy w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i zapewnić jednocześnie bezpieczną i efektywną pracę zestawu.

Popularne zestawy pompowe to m.in.:

 • Hydro-Vacuum, składający się z od 2 do 6 pomp OPV o wysokości podnoszenia do 100 m. Charakterystyczna dla tego zestawu jest szafa sterownicza wyposażona w zaawansowany regulator z panelem sterowania, który ułatwia kontrolowanie parametrów pracy pomp. Jego zaletą jest także duża liczba możliwych konfiguracji sprzętu – dzięki temu można dopasować konstrukcję do wielkości pomieszczenia.
 • Wilo-SiBoost Smart (FC) Helix V – gotowy do podłączenia zestaw składający się z 2, 3 lub 4 pomp wysokociśnieniowych. Pracą pomp zarządza się za pomocą regulatora Smart Controller, a za dodatkową regulację odpowiada przetwornica umieszczona w skrzynce łączeniowej.
 • HYDRO MPC-E 3 CRIE 15-4, zestaw hydroforowy Grundfos z silnikiem o mocy do 22 kW i sprawności powyżej IE3 (według normy IEC60034-31). Zestaw może być dodatkowo zabezpieczony przez suchobiegiem i wyposażony w zbiornik membranowy. Dzięki szafie sterowniczej Control MPC i sterownikowi mikroprocesorowemu można m.in. utrzymywać stałe ciśnienie na zadanym poziomie, wyłączać pompy przy małych przepływach, wprowadzać automatyczne kaskadowe sterowanie pomp pozwalające na pracę w pełnej wydajności.

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Gdzie można wykorzystać zestawy pompowe?

Zestaw do podnoszenia ciśnienia sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na wodę nie odpowiada możliwościom sieci wodociągowej, np. w starszych budynkach. Wykorzystanie zestawu zintegrowanych ze sobą pomp pozwoli w takim przypadku uniknąć poważniejszych remontów sieci.

Zautomatyzowane zestawy pompowe poprawią jakość dystrybucji wody w budynkach o różnym przeznaczeniu – mieszkalnych, usługowych, przemysłowych czy biurowych. Dzięki nim użytkownicy będą mogli bez przeszkód korzystać z instalacji wodnej nawet wówczas, gdy woda jest dostarczana na dużą odległość. Zestaw hydroforowy zapewni tłoczenie wody pod stałym, bezpiecznym ciśnieniem. Te zalety warto wykorzystać:

 • w sieciach wodociągowych;
 • w stacjach uzdatniania wody;
 • w systemach przeciwpożarowych – w instalacjach hydrantowych;
 • w obiektach, w których zapewnienie stałego dostępu do bieżącej wody jest szczególnie ważne – szpitalach, szkołach, przedszkolach, zakładach przetwórstwa spożywczego, hotelach;
 • podczas zasilania przemysłowych instalacji wodnych, np. układów chłodzenia;
 • w systemach irygacji.

Zestaw można wykorzystać do tłoczenia zarówno wody pitnej, jak i wody użytkowej. Ważne jest jedynie, aby miała ona odpowiednią temperaturę i ciśnienie (do tych parametrów dopasowujemy rodzaj pompy), a także by była pozbawiona wtrąceń stałych.

Dowiedz się jak podnieść ciśnienie wody w domu!

Napisz na: info@dostudni.pl

Zapewnij automatyczny przepływ wody w swoim budynku

Problem z ciśnieniem wody? Automatycznie sterowany zestaw pomp pionowych to rozwiązanie, którego potrzebujesz! Dzięki temu, że współpracujemy z czołowymi producentami pomp i mamy w ofercie dużą liczbę ich produktów, jesteśmy w stanie zaproponować elastycznie zaprojektowane systemy. Wykonany przez nas system będzie łatwy w obsłudze, energooszczędny i trwały, a przede wszystkim – skutecznie spełni swoje zadanie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz na stronie. Odezwiemy się i dopytamy o szczegóły na temat sieci wodociągowej i warunków w budynku, a następnie przedstawimy idealnie dopasowane rozwiązanie.

Kompendium wiedzy o pompach

Wszystkie wpisy

Ostatnio na blogu

Wszystkie wpisy

JET PROFESSIONAL - siła, trwałość, innowacyjność...

15.05.2024

Potrzebujesz mocnej, niezawodnej pompy hydroforowej zbudowanej z podzespołów najwyższej jakości? Pompy JET PRO zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Innowacyjne rozwiązania i zastosowanie tuby Venturiego pozwalają uzyskiwać doskonałe parametry ssąco-tłoczące, wyróżniając tą serię pomp na tle innych urządzeń tego typu.

Więcej »

Czy można mieć dwie pompy obiegowe w instalacji co?

22.04.2024

Pompa obiegowa umożliwia przepływ cieczy w układach zamkniętych. Doskonale sprawdza się w instalacjach grzewczych, zapewniając komfort mieszkańcom. W poradniku przeczytasz, czym charakteryzuje się to urządzenie i czy można podłączyć dwie pompy CO do jednego sterownika. Poznaj szczegóły i wybierz rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.

Więcej »

Jak działa pompa cyrkulacyjna CWU?

22.04.2024

Chcesz cieszyć się komfortem we własnym domu? Sprawdź, czym wyróżnia się pompa cyrkulacyjna CWU i dlaczego warto po nią sięgnąć. W poradniku opiszemy zasadę jej działania i udzielimy kilku wskazówek technicznych. Przekonaj się, jak działa urządzenie i na które kryteria warto zwrócić uwagę przed zakupem. Teraz na pewno podejmiesz rozsądną decyzję.

Więcej »

Dodane do porównania:

Dodaj przynajmniej dwa produkty do porównania