Konsultant - kontakt
501 20 40 70 info@dostudni.pl
Ponad 3000 produktów
Darmowa dostawa na wybrane
14 dni na zwrot
Bezpieczne płatności
Koszyk

Zestawy pompowe do podnoszenia ciśnienia wody pitnej i użytkowej

Zestawy pompowe do podnoszenia ciśnienia wody pitnej i użytkowej

Zestawy hydroforowe, składające się z kilku połączonych ze sobą pomp, skutecznie zastępują klasyczne wielkogabarytowe hydrofornie. Takie rozwiązanie jest w pełni zautomatyzowane, a po wprowadzeniu niezbędnych ustawień – niemal bezobsługowe. Zestaw pompowy usprawni pracę stacji wodociągowej, stacji uzdatniania wody czy stacji pomp w budynku.

Zadzwoń do eksperta

Zapytaj eksperta o wycenę!

Jak działa zestaw hydroforowy?

Zestaw pompowy do podnoszenia ciśnienia wody składa się z kilku pomp, najczęściej od 2 do 6. Są one ustawione w charakterystyczny sposób – pionowo, jedna obok drugiej. W zależności od ciśnienia wody i aktualnych potrzeb użytkowników instalacji wodnej za tłoczenie wody może odpowiadać określona liczba pomp. Płynną regulację ciśnienia oraz jego stabilizację umożliwia także znajdująca się

Każdy zestaw hydroforowy, niezależnie od wydajności i innych parametrów pomp, jest zbudowany w podobny sposób. Wykonane z odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej pompy zasysające są połączone równolegle za pomocą armatury zwrotnej. Cała konstrukcja jest umieszczona na profilu stalowym, który można bezpiecznie umieścić na posadzce w pomieszczeniu. W zestawie znajdują się także kolektory, które łączą poszczególne pompy, a także umożliwiają podłączenie różnego rodzaju urządzeń pomiarowych.

Za pomocą przemiennika częstotliwości można programować m.in. następujące działania:

 • regulację prędkości pracy pompy w zależności od ciśnienia wody w kolektorze tłocznym;
 • utrzymywanie stałego ciśnienia w układzie poprzez włączanie lub wyłączanie kolejnych pomp;
 • określanie czasu, po którym będzie uruchamiana kolejna pompa
 • bilansowanie czasu pracy pomp – uruchamianie ich w takiej kolejności, by zużywały się w takim samym stopniu;
 • wyłączanie pompy po stwierdzeniu przekroczenia dopuszczalnych wartości ciśnienia;
 • ochronę przed suchobiegiem.

Rodzaje pomp, które mogą znaleźć się w zestawie hydroforowym

W naszej ofercie znajdują się pompy pionowe typu in line producentów iPRO oraz Hydro-Vacuum. Każda z firm produkuje kilkadziesiąt modeli pomp różniących się od siebie wydajnością. Dzięki temu łatwo dobrać urządzenia, które będą pasowały do możliwości danej sieci wodociągowej. Wydajność nominalna poszczególnych modeli waha się od 5 do aż 120 m3/h. Tak szeroki zakres daje nam pewność, że będziemy w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i zapewnić jednocześnie bezpieczną i efektywną pracę zestawu.

Popularne zestawy pompowe to m.in.:

 • Hydro-Vacuum, składający się z od 2 do 6 pomp OPV o wysokości podnoszenia do 100 m. Charakterystyczna dla tego zestawu jest szafa sterownicza wyposażona w zaawansowany regulator z panelem sterowania, który ułatwia kontrolowanie parametrów pracy pomp. Jego zaletą jest także duża liczba możliwych konfiguracji sprzętu – dzięki temu można dopasować konstrukcję do wielkości pomieszczenia.
 • Wilo-SiBoost Smart (FC) Helix V – gotowy do podłączenia zestaw składający się z 2, 3 lub 4 pomp wysokociśnieniowych. Pracą pomp zarządza się za pomocą regulatora Smart Controller, a za dodatkową regulację odpowiada przetwornica umieszczona w skrzynce łączeniowej.
 • HYDRO MPC-E 3 CRIE 15-4, zestaw hydroforowy Grundfos z silnikiem o mocy do 22 kW i sprawności powyżej IE3 (według normy IEC60034-31). Zestaw może być dodatkowo zabezpieczony przez suchobiegiem i wyposażony w zbiornik membranowy. Dzięki szafie sterowniczej Control MPC i sterownikowi mikroprocesorowemu można m.in. utrzymywać stałe ciśnienie na zadanym poziomie, wyłączać pompy przy małych przepływach, wprowadzać automatyczne kaskadowe sterowanie pomp pozwalające na pracę w pełnej wydajności.

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Gdzie można wykorzystać zestawy pompowe?

Zestaw do podnoszenia ciśnienia sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na wodę nie odpowiada możliwościom sieci wodociągowej, np. w starszych budynkach. Wykorzystanie zestawu zintegrowanych ze sobą pomp pozwoli w takim przypadku uniknąć poważniejszych remontów sieci.

Zautomatyzowane zestawy pompowe poprawią jakość dystrybucji wody w budynkach o różnym przeznaczeniu – mieszkalnych, usługowych, przemysłowych czy biurowych. Dzięki nim użytkownicy będą mogli bez przeszkód korzystać z instalacji wodnej nawet wówczas, gdy woda jest dostarczana na dużą odległość. Zestaw hydroforowy zapewni tłoczenie wody pod stałym, bezpiecznym ciśnieniem. Te zalety warto wykorzystać:

 • w sieciach wodociągowych;
 • w stacjach uzdatniania wody;
 • w systemach przeciwpożarowych – w instalacjach hydrantowych;
 • w obiektach, w których zapewnienie stałego dostępu do bieżącej wody jest szczególnie ważne – szpitalach, szkołach, przedszkolach, zakładach przetwórstwa spożywczego, hotelach;
 • podczas zasilania przemysłowych instalacji wodnych, np. układów chłodzenia;
 • w systemach irygacji.

Zestaw można wykorzystać do tłoczenia zarówno wody pitnej, jak i wody użytkowej. Ważne jest jedynie, aby miała ona odpowiednią temperaturę i ciśnienie (do tych parametrów dopasowujemy rodzaj pompy), a także by była pozbawiona wtrąceń stałych.

Dowiedz się jak podnieść ciśnienie wody w domu!

Napisz na: info@dostudni.pl

Zapewnij automatyczny przepływ wody w swoim budynku

Problem z ciśnieniem wody? Automatycznie sterowany zestaw pomp pionowych to rozwiązanie, którego potrzebujesz! Dzięki temu, że współpracujemy z czołowymi producentami pomp i mamy w ofercie dużą liczbę ich produktów, jesteśmy w stanie zaproponować elastycznie zaprojektowane systemy. Wykonany przez nas system będzie łatwy w obsłudze, energooszczędny i trwały, a przede wszystkim – skutecznie spełni swoje zadanie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz na stronie. Odezwiemy się i dopytamy o szczegóły na temat sieci wodociągowej i warunków w budynku, a następnie przedstawimy idealnie dopasowane rozwiązanie.

Kompendium wiedzy o pompach

Wszystkie wpisy

Ostatnio na blogu

Wszystkie wpisy

Jak działa pompa obiegowa?

27.11.2023

Pompa obiegowa to serce systemu ogrzewania w Twoim domu. Utrzymuje ciepło i zapewnia komfort w chłodne dni. W tym artykule opowiemy nieco o działaniu pomp obiegowych oraz ich zaletach. Podpowiemy też, jak za pomocą takiej pompy obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Więcej »

Jaka pompa do deszczowni sprawdzi się najlepiej?

19.11.2023

Kiedy przychodzi pora na dbanie o rośliny w ogrodzie, zwłaszcza w okresach suszy, deszczownie stają się nieocenionym narzędziem, pozwalającym dostarczyć roślinom niezbędną ilość wody. Aby jednak te systemy działały sprawnie, konieczne jest wybranie odpowiedniej pompy do deszczowni. Sprawdź, jakie cechy musi posiadać dobra pompa do deszczowni oraz co warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić jej wydajną pracę.

Więcej »

Hydrofor przeponowy czy ocynkowany – który wybrać?

19.11.2023

Zbiorniki hydroforowe są wykorzystywane zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak i rolników. Posiadanie zbiornika hydroforowego oraz odpowiedniej pompy pozwala zasilić budynek w wodę z własnego ujęcia. Przed wybraniem konkretnego urządzenia warto zasięgnąć wiedzy, aby wybrany hydrofor pracował wydajnie i bezawaryjnie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie zbiornika hydroforowego oraz jaki rodzaj wybrać – przeponowy, czy ocynkowany.

Więcej »

Dodane do porównania:

Dodaj przynajmniej dwa produkty do porównania