Pompy napowierzchniowe to urządzenia wykorzystywane na powierzchni - do poboru wody z własnych źródeł. Montowane są przy studniach lub w piwnicy. Do tej
kategorii pomp zalicza się urządzenia hydroforowe, które stanowią jedne z najważniejszych oraz najczęściej stosowanych - głównie w gospodarstwach domowych.
Szerokie możliwości wykorzystania
Pompy powierzchniowe mogą być również nazywane pompami samozasysającymi, ssącymi lub hydroforowymi. Systemy hydroforowe pozwalają na pozyskiwanie wody ze źródła, a następnie tłoczenia jej do wskazanego miejsca. W zależności od rodzaju układu, w jakim pracują, systemy mogą być rozbudowane o zbiorniki do magazynowania cieczy. Wówczas pompa napowierzchniowa pozwala na tłoczenie cieczy do zbiornika, tam jest ona przechowywana, a następnie trafia do domu lub w inne wybrane miejsce. Pompa po osiągnięciu określonego ciśnienia samoczynnie się wyłącza. Cofaniu się wody do źródła, z którego była tłoczona, zapobiega zawór zwrotny.
Czołowymi producentami pomp tego typu są między innymi Omnigena, Wimest czy Hydro Vacuum z Grudziądza. Decydując się na sprawdzonego producenta, można liczyć nie tylko na wysoką jakość wykonania, ale również na niezawodność oraz wysokie parametry techniczne. W zależności od przeznaczenia można wybrać modele o bardzo wysokiej wydajności tłoczonej wody na minutę lub tej mniejszej, która sprawdzi się idealnie w zapewnianiu bieżącej wody w domach jednorodzinnych.
Trwała i odporna na uszkodzenia budowa
Do najważniejszych zalet pomp tego rodzaju można zaliczyć ich trwałość wykonania. Dzięki solidnym materiałom mogą być użytkowane bez konieczności naprawy przez szereg kolejnych lat. Drugim istotnym elementem przemawiającym za tego typu rozwiązaniem, jest stosowanie w nich wysoce energooszczędnych jednostek napędowych. Pozwala to na całkowite uniezależnienie się od wodociągów i tanim kosztem pozyskiwanie wody pitnej na własną rękę.
Pompy napowierzchniowe przeznaczone są do tłoczenia wody zimnej, która pozbawiona jest zanieczyszczeń. Najczęściej stosowane są w układach hydroforowych zasilających domy jednorodzinne lub zakłady produkcyjne. Również w rolnictwie znalazły swoje zastosowanie – stanowią one część większych systemów nawadniających.
- produktów na stronie:
- 36
- 60
- 96
DoStudni.pl w internecie