Pompy do szamba z rozdrabniaczem
Pokaż więcej- Strona:
- 1
- 2
- 3
- 4
- następna »
Ścieki gromadzone w szambie wymagają regularnego wypompowywania. W zależności od indywidualnych warunków wypompowywana może być brudna woda lub cała zawartość szamba. W tym ostatnim przypadku potrzebna będzie pompa do szamba z rozdrabniaczem. Jej zasada działania polega na tym, że przy otworze zasysającym ścieki znajduje się nóż tnący (lub młynek), który obracając się szybko rozdrabnia wszelkie zanieczyszczenia, które znajdą się w pobliżu. Największym zagrożeniem dla pracy pompy z rozdrabniaczem są nietypowe rzeczy wrzucane do szamba, takie jak: sznurek, reklamówka itp. Mogą one nawinąć się na rozdrabniaczu i spowodować jego zatrzymanie. W przypadku pomp do szamba z rozdrabniaczem marki Omnigena, nie spowoduje to uszkodzenia pompy, ponieważ zadziała włącznik przeciążeniowy, który wyłączy pompę. W takiej sytuacji konieczne będzie wyjęcie jej z szamba, oczyszczenie rozdrabniacza i ponowny montaż w szambie.
Pompa do ścieków z rozdrabniaczem – WQ 7-12-1,1 Omnigena
Wybór odpowiedniej pompy do szamba nie jest prosty, ze względu na mnogość różnych modeli w ofercie. Pompy do ścieków z rozdrabniaczem różnią się od siebie: cenami, parametrami (moc silnika, maksymalna wydajność, wysokość podnoszenia, zasilanie). Zdecydowana większość pomp do szamba z rozdrabniaczem to modele z zasilaniem jednofazowym 230V, ale zdarzają się również modele z zasilaniem trójfazowym 400V bez pływaka.
Biorąc pod uwagę jednofazowe pompy do ścieków z rozdrabniaczem, modelem godnym polecenia jest pompa WQ 7-16-1,5 230V Omnigena. Jej zalety to:
-
atrakcyjna cena w porównaniu do jakości
-
wysokiej jakości młynek rozdrabniający, który w praktyce okazuje się bardzo skuteczny
-
wyłącznik przeciążeniowy chroniący silnik przed uszkodzeniem, gdyby doszło do zatrzymania rozdrabniacza
-
wydajność maksymalna do 333 l/min oraz wysokość podnoszenia do 19,5 metrów.
-
pompa posiada standardowy gwint wewnętrzny, który można wykorzystać do wkręcenia nasady węża strażackiego lub podłączenia innego przewodu (np. sztywnej rury stalowej gwintowanej)
Jeśli szukasz pompy tego typu, ale z mniejszym silnikiem, zobacz pompę do szamba z rozdrabniaczem model: WQ 7-12-1,1 230V Omnigena.
Oferta pomp z rozdrabniaczem do szamba – WQ15–7–1,1 230V Omnigena
Kolejną godną uwagi pompą do szamba z rozdrabniaczem jest WQ 15-7-1,1 230V Omnigena. Jest to pompa droższa od pomp omówionych w poprzednim akapicie, ale za to bardzo bardzo solidna. Jej cechy szczególne to:
-
wysokiej jakości materiały, z jakich jest zbudowana: pompa posiada żeliwny korpus, natomiast podstawa została wykonana ze stali nierdzewnej
-
biorąc pod uwagę fakt, że moc silnika pompy WQ 15-7-1,1 wynosi 1100 W, to jej parametry są bardzo zadowalające: maksymalna wydajność wynosi 320 litrów na minutę, a wysokość podnoszenia to 18 metrów.
-
króciec tłoczny wykonany z tworzywa można wykorzystać do nałożenia węża elastycznego i zaciśnięcia opaską, ale można również go wykręcić i podłączyć inny wąż (tak jak opisano to w poprzednim akapicie). Niektóre pompy do szamba posiadają króciec tłoczny zamontowany na sztywno i nie pozwalają na wkręcenie innej złączki czy rury gwintowanej.
Węże pomp do szamba z rozdrabniaczem
Do pomp do szamba z rozdrabniaczem można podłączyć różnego rodzaju węże:
-
elastyczne węże PVC do szamba (niebieskie) – ich zaletą jest niska cena, natomiast wadą – skłonność do załamywania się i uciążliwe rozwijanie i zwijanie
-
węże parciane (zazwyczaj koloru szarego, nazywane również wężami strażackimi) – trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu od węży PVC, zwłaszcza, gdy dokupimy do nich odpowiednie szybkozłącze, które pozwala wygodnie przypinać i odpinać wąż do pompy
-
węże spiralne ssawno-tłoczne – nie załamują się one w ogóle, w przeciwieństwie do płaskich węży ich zwijanie jest szybkie i proste.
DoStudni.pl w internecie