Pompy odśrodkowe
Pokaż więcej- Strona:
- 1
- 2
- następna »
Pompy odśrodkowe - zasada działania
Pompy odśrodkowe charakteryzują się dużą wysokością podnoszenia, która wynosi maksymalnie 150 m oraz wydajnością na poziomie 7 000 m sześciennych. Wirnik urządzenia obraca się z bardzo dużą prędkością. Zwykle mieści się w zakresie 1500 do 3000 obrotów na minutę. Ciecz pompowana napływa centralnie na wirnik, gdzie zostaje odrzucona na zewnątrz dzięki sile odśrodkowej. Wszystkie tego rodzaju pompy przenoszą ciecz od środka na zewnątrz wirnika pomiędzy jego łopatkami.
Zastosowanie pomp odśrodkowych w przemyśle
Rynek obfituje w różnego rodzaju pompy odśrodkowe. Sprawia to, że każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wśród pomp odśrodkowych znajdują się modele idealne dla zastosowania w przypadku osadów czy różnego typu płynów. Prócz tego, oferta ukazuje sprzęt wielostopniowy bądź higieniczny. Budowa pomp odśrodkowych to głównie zastosowanie materiałów takich, jak tworzywa sztuczne, stale konstrukcyjne, stale nierdzewne i żeliwo.
Pompy odśrodkowe, w zależności od przeznaczenia, nieco się od siebie różnią. Pompy odśrodkowe wielostopniowe mają wysokość podnoszenia do kilkuset metrów. Wirniki w sprzęcie do pompowania cieczy agresywnych, szlamów czy zawiesin zazwyczaj wyprodukowane są z tworzywa sztucznego, a konkretnie z gumy. Inne pompy, zwłaszcza te małe, mogą być wytworzone głównie z plastiku.
Zalety pomp odśrodkowych
Do zalet pomp odśrodkowych należą głównie:
- duża wydajność,
- małe, ergonomiczne wymiary,
- równomierna praca,
- niezawodność,
- eliminacja przekładni przez bezpośrednie sprzężenie z silnikiem.
DoStudni.pl w internecie