Blog DoStudni.pl
Najlepszy zbiornik hydroforowy przeponowy — zbiorniki GWS
Stały dostęp do wody jest niezbędny w codziennym życiu, bez względu na to, czy przebywa się w domu, czy w pracy. Niestety nie zawsze jest możliwość podłączenia się do miejskiej sieci wodociągów. W takiej właśnie sytuacji rozwiązaniem są zbiorniki hydroforowe. Jednak, aby cieszyć się bezpiecznym, stałym i bezobsługowym dostępem do wody, potrzebny jest odpowiedni zbiornik. Dlatego też wybór takie sprzętu to niełatwe zadanie. Każdemu zależy, aby był on przede wszystkim funkcjonalny i trwały. Oczywiście do stworzenia w pełni działającej instalacji nie wystarczy sam zbiornik. W rzeczywistości jest to zespół urządzeń, którego najważniejszymi elementami są zbiornik i pompa, dobrane tak, aby spełniać konkretne oczekiwania. W dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić Państwu jeden z najlepszych zbiorników na rynku według naszej opinii. Tylko wysokiej klasy zbiornik może zapewnić funkcjonalność, sprawność i bezpieczeństwo instalacji wodnej. To ostanie jest szczególnie ważne.
Data publikacji: 4.01.2021
Falownik zamiast zbiornika hydroforowego — falowniki IMF
Zbiorniki hydroforowe to świetnie rozwiązanie, które pozwala nie martwić się o dostęp do bieżącej wody, nawet wtedy, kiedy ma możliwości podłączenia się do miejskiej sieci wodociągów. Używa się ich na działkach, budynkach gospodarczych, ale także w domach. Jednak w tym ostatnim przypadku, nie zawsze jest na nie miejsce. Żeby taki zbiornik spełniał w 100% swoje zadanie, musi być naprawdę spory. Nie każdy może sobie pozwolić na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na taki sprzęt. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą urządzenia zwane falownikami.
Data publikacji: 4.01.2021
Falownik
Zazwyczaj, by móc cieszyć się stałym ciśnieniem wody w mieszkaniu lub innym budynku, wykorzystuje się zbiorniki hydroforowe. Jednakże w pewnych okolicznościach hydrofor nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ograniczeniem w jego stosowaniu są zazwyczaj duże rozmiary urządzeń, które mogą stanowić problem w małych lub kompaktowych budynkach, w których każdy metr kubatury jest na wagę złota. W takim przypadku warto sięgnąć po inne rozwiązanie, a mianowicie podłączony do pompy falownik pompy, który może pomóc w utrzymaniu właściwego ciśnienia w instalacji wodociągowej.
Data publikacji: 14.12.2020
Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem
Żeby pompa mogła służyć długo i bezproblemowo, konieczne jest jej odpowiednie zabezpieczenie przed różnymi zdarzeniami, które mogłyby wpłynąć na jej stan. Jednym z niezależnych od człowieka problemów jest praca urządzenia na sucho. Może do niej dojść w wyniku wypompowania wody z ujęcia lub w momencie, gdy w okresie bezczynności pompy woda z nieszczelnej rury ssącej spłynęła z powrotem do studni. By ochronić pompę przed takimi wypadkami, można zastosować kilka, sprawdzonych metod.
Data publikacji: 14.12.2020
Pompy do podnoszenia ciśnienia
Wszędzie tam, gdzie ciśnienie wody wodociągowej jest zbyt niskie, warto je podnieść, by móc wygodnie korzystać z instalacji. Do tego celu służą odpowiednie pompy do podnoszenia ciśnienia, dzięki którym można uzyskać odpowiednią wartość tego parametru w domowej instalacji wodociągowej. Czym charakteryzują się takie pompy i czym kierować się przy ich wyborze?
Data publikacji: 14.12.2020
Jak dobić powietrze do hydroforu?
Hydrofory to popularne urządzenia wykorzystywane do utrzymania wysokiego ciśnienia w domowych instalacjach wodociągowych. Aby jednak utrzymać cały zestaw hydroforowy w dobrym stanie, koniecznie trzeba kontrolować i utrzymywać ciśnienie powietrza w zbiorniku na odpowiednim poziomie. Zaniedbanie tej kwestii zazwyczaj prowadzi do awarii pompy, związanej ze zbyt częstymi cyklami jej uruchamiania i zatrzymywania.
Data publikacji: 14.12.2020
Jak odpowietrzyć pompę hydroforową?
Zestawy hydroforowe zaopatrzone w pompy ssące to bardzo popularny sposób na zaopatrzenie domu lub innego budynku w bieżącą wodę. Są one wygodne w użyciu, a stosowane w nich pompy charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Jednakże sprawne działanie pompy przez długi czas użytkowania zależy od wielu czynników, wśród których kluczowa jest odpowiedniej instalacja. Jednym z niezbędnych zabiegów, jakie należy przeprowadzić w tym czasie, jest odpowietrzenie pompy hydroforowej. Warto wiedzieć, jak prawidłowo i w jakich okolicznościach wykonać tę czynność, aby nie narazić sprzętu na przypadkowe uszkodzenie.
Data publikacji: 7.12.2020
Prawidłowy montaż pompy głębinowej
Posiadanie pompy głębinowej wiąże się z wieloma zaletami, które odczują szczególnie właściciele gospodarstw domowych, rolnych, ogrodniczych czy sadowniczych oraz zakładów przemysłowych. Aby jednak móc cieszyć się długą i bezawaryjną pracą urządzenia, należy je prawidłowo zainstalować. Poniżej opisujemy, jak to zrobić.
Data publikacji: 7.12.2020
Automaty wodociągowe: ocynkowane, czy przeponowe?
Automaty wodociągowe to jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na zapewnienie ciśnienia wody w małej instalacji. Za ich pomocą można zaopatrywać w wodę dom jednorodzinny, domek letniskowy na działce, małe gospodarstwo, a nawet zakład usługowy lub przemysłowy. Warto jednak wiedzieć, na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę, by wybrać model najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.
Data publikacji: 7.12.2020
Pompy głębinowe GTB i GTC Hydro-Vacuum
Seria pomp głębinowych GT to jedna z nowości marki Hydro-Vacuum S.A. będąca odpowiedzią na zróżnicowane zapotrzebowanie odbiorców. Wśród serii GT znajdziemy na chwilę obecną dwie podkategorie – GTB i GTC o średnicach odpowiednio 3" i 3,5". Poniżej przedstawiamy szczegółową charakterystykę pomp głębinowych GTB oraz GTC, a także podamy konkretne przykłady zastosowań. Jest to kluczowa kwestia już na etapie projektowania zabudowań, ponieważ pozwala na znaczne zminimalizowanie kosztów i uniknięcie późniejszych modernizacji.
Data publikacji: 16.11.2020
Pompy głębinowe do studni kopanych (kręgowych)
Wodę można pobierać z różnych źródeł. Jednym z nich są tradycyjne studnie kopane. Mają one jednak dużą średnicę, co powoduje kłopoty z chłodzeniem pracujących w środku pomp głębinowych, które ogrzewają otaczającą je wodę. W takim przypadku konieczne jest stosowanie rur przepływowych. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest użycie pompy z płaszczem chłodzącym, którego obecność ułatwia chłodzenie pracującego silnika urządzenia. Poniżej przedstawimy kilka produktów, które doskonale nadają się do studni kopanych oraz innych zbiorników wielkogabarytowych.
Data publikacji: 26.10.2020
Pompy do chłodziwa IBO
Prawidłowe chłodzenie wielu maszyn i urządzeń wymaga odpowiednio wydajnego chłodzenia. Jednym z najefektywniejszych, znanych sposobów jest chłodzenie cieczą, a sercem każdego układu chłodzenia jest odpowiednia pompa. Zakup nowoczesnego i wydajnego, dobrej jakości urządzenia pozwala na bezawaryjną pracę układów chłodzących przez długi czas, przy jednoczesnym niskim poziomie generowanego hałasu i drgań. Jakie są możliwości w tym zakresie?
Data publikacji: 26.10.2020
Profesjonalne zabezpieczenia i kontrolery do pomp
Pompy wykorzystywane są nie tylko w gospodarstwach domowych oraz rolnych, ale nierzadko również w firmach. Aby móc wygodnie z nich korzystać, warto postawić na takie rozwiązania, które pozwolą na automatyzację sterowania zarówno pompami, jak i podłączonymi do nich urządzeniami. Do tego celu doskonale nadają się inteligentne kontrolery przeznaczone specjalnie do pomp. Warto jednak sięgnąć po już sprawdzone rozwiązania oferowane przez dobre firmy.
Data publikacji: 26.10.2020
Jaki silnik wybrać do pompy głębinowej?
Silnik pompy to jeden z kluczowych elementów wpływających na pracę tego urządzenia. Niestety, tak jak każdy intensywnie pracujący element, również ten z czasem ulega zużyciu i przestaje działać. W takim przypadku klienci zazwyczaj decydują się na zakup nowej pompy, chociaż w większości przypadków wystarczy tylko wymienić zużyty silnik, by przywrócić urządzeniu jego pełną funkcjonalność.
Data publikacji: 26.10.2020
Przemienniki częstotliwości – budowa i zastosowanie
Przemienniki częstotliwości to urządzenia przekształcające przemienny prąd z sieci elektrycznej na prąd stały, który jest niezbędny do zasilania silników elektrycznych. Urządzenia te potocznie określa się także mianem falowników, choć tak naprawdę falowniki to urządzenia przemieniające prąd stały w prąd przemienny o regulowanej częstotliwości i zazwyczaj są stosowane np. w instalacjach fotowoltaicznych. Nowoczesne przemienniki częstotliwości są energooszczędne, łatwe w obsłudze, a dzięki dopracowanej i prostej budowie, praktycznie niezawodne.
Data publikacji: 23.10.2020
Pompy głębinowe do wąskich studni
Pompy głębinowe wykorzystywane są do czerpania czystej, zimnej wody ze studni głębinowych, szczególnie w tych, w których lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów i użycie zainstalowanej na powierzchni pompy ssącej jest wręcz niemożliwe. Ponieważ studnie wiercone mogą mieć różne średnice, to do niej należy dobrać wielkość pompy. Do wąskich studni, wykonanych z rur o średnicy 90 mm lub mniejszej, warto sięgnąć po pompy o 3" i 3,5".
Data publikacji: 12.10.2020
Zbiorniki przeponowe – czym kierować się przy wyborze?
Zbiorniki przeponowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów kupujących. Jednak szeroki wybór dostępnych na rynku modeli nie ułatwia tego zadania. Dlatego warto zapoznać się z popularnymi modelami, które dostępne są na rynku.
Data publikacji: 12.10.2020
Pompy zatapialne WQ Furia
Pompy zatapialne Omnigena serii WQ Furia przeznaczone są do przepompowywania czystej lub brudnej wody. Mają one szerokie zastosowanie, a to dzięki swojej budowie, parametrom i funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy mocne strony pomp WQ Furia oraz ich potencjalne wady.
Data publikacji: 12.10.2020
Jak otrzymać dotację na zagospodarowanie deszczówki?
Retencja wód opadowych i roztopowych oraz ich wykorzystanie w miejscu powstania to jeden z topowych tematów ostatnich miesięcy. Potrzeba retencji to odpowiedź na coraz częściej dotykające nasz kraj długie susze oraz zapowiedzi, mówiące, że takie zjawiska będą raczej codziennością, a nie ewenementem klimatycznym. Działania w celu zwiększenia zatrzymania wody w miejscu jej opadu obecnie są wspierane przez programy, w ramach których można uzyskać dofinansowanie lub zwrot części środków wydanych na inwestycję.
Data publikacji: 9.10.2020
Studnie abisynki
Abisynki to proste w budowie studnie wykonywane poprzez wiercenie lub wbijanie w glebę rury studziennej. Potocznie tym mianem określa się też ręczne pompy kolumienkowe do wody, które obecnie częściej pełnią funkcje ozdobne niż użytkowe. Przydają się one w sytuacji, kiedy nie można korzystać z pomp zasilanych elektrycznie czy spalinowo, np. na ustronnych działkach rekreacyjnych. Ponadto mogą być świetnym rozwiązaniem w miejscach, w których zdarzają się częste przerwy w dostawach prądu.
Data publikacji: 9.10.2020
DoStudni.pl w internecie