Pompy wirowe
- Strona:
- 1
- 2
- następna »
- Strona:
- 1
- 2
- następna »
Pompy wirowe charakteryzują się zwartą konstrukcją, a co za tym idzie – niewielkimi wymiarami. Prosta budowa pozwala na bezpośrednie połączenie narzędzia roboczego z silnikiem napędowym bez konieczności zastosowania przekładni. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, ale najważniejsza dotyczy minimalnej awaryjności, a to z kolei przekłada się na niskie koszty eksploatacji.
Podział pomp wirowych i ich zastosowanie
Pompy wirowe dzieli się na dwa główne rodzaje. Pierwszy z nich to pompy wirowe krętne, do których zaliczamy pompy odśrodkowe, diagonalne, helikoidalne i śmigłowe. Druga grupa to pompy krążeniowe, w której wyróżniamy pompy boczno kanałowe, z pierścieniem wodnym czy pery feralne
Pompy wirowe dzielą się również ze względu na rodzaj montażu. Wymienić można pompy pionowe, poziome, zatapialne i zanurzalne.
Pompy wirowe nadają się przede wszystkim do transportu cieczy czystych, jak i tych, które zawierają zawiesiny, są lepkie czy posiadają nieco gazu. Urządzenia te są niezwykle wszechstronne, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Pompy wirowe z łatwością znajdziemy w przemyśle czy w gospodarstwach domowych i rolnych. Świetnie sprawdzają się jako sprzęt do pompowania wody i ścieków.
DoStudni.pl w internecie