Pompa zatapialna WQ 1500 Eco 230V Omnigena
Opinie nie są zweryfikowane.
wq1500eco
Producent: Omnigena
Chcesz zapytać o ten produkt? Podaj kod produktu 3765
Zamów telefonicznie
Podaj swój numer - oddzwonimy
- wydajność max. 270 l/min
- wysokość podn. max. 22 m
- moc silnika: 1500W
- Przesyłka kurierska 0.00 zł brutto
- Paczkomat InPost 24/7 0.00 zł brutto
Pompa zatapialna WQ 1500 Eco 230V Omnigena
Seria pomp zatapialnych WQ od producenta Omnigena to niezwykle wydajne oraz trwałe urządzenia. Zyskały one popularność ze względu na sposób produkcji oraz zastosowane materiały. Wielokrotnie marka udowodniła, że oferowany przez nią sprzęt to najlepsza propozycja na rynku.
Modele zatapialne z serii WQ przeznaczone są do pompowania wody zanieczyszczonej. W praktyce oznacza to, że można bez przeszkód usuwać przy ich pomocy zanieczyszczenia z elementami stałymi – szlifującymi lub włóknistymi – bez obaw o uszkodzenie urządzenia. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych pomp, również i te mają ograniczenia, co do maksymalnej temperatury wody, która wynosi zgodnie z informacjami od producenta 35˚C.
Prezentowany model został wykonany z dbałością o każdy, najdrobniejszy detal. Do jego produkcji zastosowano szereg różnorodnych materiałów takich jak stal nierdzewna, czy wytrzymałe tworzywa sztuczne. Użycie stali nierdzewnej pozwoliło w znacznym stopniu wydłużyć żywotność oraz bezawaryjne działanie sprzętu. Trudne warunki pracy pompy skutecznie przyczyniają się do pojawiania się na jej częściach osadu korozyjnego. Brak zastosowania odpowiedniego materiału, jakim jest stal nierdzewna, mogłaby doprowadzić do jej nadmiernego odkładania się, a to mogłoby spowodować pogorszenie się jakości pracy pompy. W ostateczności prowadzi to do uszkodzenia urządzenia.
Pompa WQ 1500 Eco został wyposażona w wydajny, jednofazowy silnik o napięciu 230V. Generuje on 1,5kW mocy, co pozwala na uzyskanie stabilnej wydajności 270 litrów tłoczonej wody na jedną minutę pracy. Dzięki zastosowanej jednostce możliwe jest także podnoszenie cieczy do maksymalnej wysokości 22 metrów.
Przeznaczenie:
Pompa zatapialna WQ 1500 Eco 230V Omnigena jest wykorzystywana do pompowania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń – począwszy od szamba, przez gnojowicę, a kończąc na brudnej wodzie znajdującej się w zalanych pomieszczeniach. Możliwość pracy z elementami stałymi o maksymalnej średnicy do 25 milimetrów sprawia, że pompa może być użytkowana w domach, jak również gospodarstwach rolnych, czy zakładach produkcyjnych.
- Wydajność maksymalna [l/min]
- 270
- Wysokość podnoszenia maksymalna [m]
- 22
- Długość przewodu [m]
- 6
- Moc silnika znamionowa [kW]
- 1,5
- Napięcie [V]
- 230
- Maks. prąd uzwojenia [A]
- 9,5
- Króciec tłoczny
- DN50 (2")
- Maksymalna średnica zanieczyszczeń [mm]
- 25
- Wysokość [cm]
- 49
- Waga [kg]
- 21,5
Średnia ocena: 5, liczba ocen: 2
-
Ocena:Bardzo dobra pompa (Fludra, 30.03.2022)
-
Ocena:Pompa jest rewelacyjna, wypompowuje u mnie wodę gruntową z piwnicy, działa bezawaryjnie od kilku miesięcy, jestem zadowolony z zakupu. (Czesław K, 08.12.2021)
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
Nierzadko pojawia się konieczność przepompowania brudnej wody z różnego rodzaju zbiorników lub z zalanych obiektów. Jednak nie każda pompa podoła temu zadaniu, a użycie niewłaściwego modelu zazwyczaj kończy się jego uszkodzeniem lub nawet zniszczeniem. Dlatego do pozbywania się brudnej wody warto użyć pompy dedykowanej do tego celu – tak, aby uniknąć możliwych problemów.
Przeczytaj cały artykułOczka wodne czy niewielkie stawy to bardzo popularne ozdoby ogrodów. Ciszą one oczy przez cały sezon, jednak by w następnym roku również mogły pełnić swoją funkcję, muszą zostać odpowiednio przygotowane do przetrwania zimy. Poniżej opiszemy, jak to zrobić w przypadku zarówno małych, jak i dużych obiektów.
Przeczytaj cały artykuł
Własne szambo to wygodny sposób na zagospodarowanie wytwarzanych ścieków. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i zabudowań gospodarskich czy przemysłowych. Ale jak to jest z szambami na działkach pracowniczych czy w rodzinnych ogrodach działkowych? Czy można je swobodnie wybudować, czy konieczne jest zezwolenie?
Przeczytaj cały artykuł
DoStudni.pl w internecie