Pompa głębinowa GTB 2.20 0,75kw/230V 3" Hydro-Vacuum WK
Opinie nie są zweryfikowane.
gtb220
Producent: Hydro-Vacuum Grudziądz
Chcesz zapytać o ten produkt? Podaj kod produktu 3314
1420.00 zł brutto
Zamów telefonicznie
Podaj swój numer - oddzwonimy
maks. wydajność: 65 l/min
maks. podnoszenie: 80 m
moc silnika: 750W
silnik jednofazowy: (230V)
- Przesyłka kurierska 0.00 zł brutto
Pompa głębinowa GTB 2.20 0,75kw/230V 3" Hydro-Vacuum
Pompa głębinowa GTB 2.20 to trzycalowy model, wykonany przez polskiego producenta cenionego na rynku za jakość oferowanych urządzeń – Hydro Vacuum. Sprzęt został wyposażony w pływające wirniki, które wpływają na stopień odporności w zanieczyszczonej piaskiem wodzie. W tym modelu skutecznie zmniejszono także pobór prądu.
Urządzenie wykonane zostało z myślą o działaniu w niewielkich otworach na dużych głębokościach. Model GTB 2.20 posiada 74 milimetry średnicy, a dzięki temu można skutecznie wykorzystywać go w niewielkich odwiertach – nawet takich, które mają 80 milimetrów średnicy. Model ten został wyposażony w wbudowany kondensator.
Pompa głębinowa z uwagi na charakter pracy została odpowiednio przygotowania do sprostania trudnym warunkom. Do jej produkcji zastosowano wyłącznie materiały najwyższej jakości, dzięki którym w zdecydowanym stopniu wydłużyła się żywotność urządzenia. Korpus pompy wraz z jego wałem, sprzęgłem, obudową silnika zostały wykonane z odpornej stali nierdzewnej, która zabezpiecza te elementy przed pojawianiem się na nich korozji. Korpus tłoczony oraz ssawny – wykonano z mosiądzu, który cechuje bardzo duża wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Pozostałe elementy urządzenia wykonano z wysokiej jakości polimerów oraz poliwęglanu.
Każda pompa GTB wyposażona jest w przewód zasilający o standardowej długości 15 metrów. Posiada także wydajny silnik 230V generujący 0,75kW. Gwarantuje on wysoką wydajność na poziomie 65 litrów w ciągu jednej minuty oraz umożliwia podnoszenie wody z głębokości do 80 metrów.
Moc silnika (kW) |
Max. wysokość podnoszenia (m.) |
Napięcie (V) |
Max. wydajność (l/min) |
Pobór prądu (A) |
Wymiary śr/wys (cm) |
Średnica króćca (cale) |
Waga (kg) |
0,75 |
80 |
230 |
65 |
5,8 |
7,4/120 |
1 ¼’’ |
13 |
Przeznaczenie:
Pompa przeznaczona jest przede wszystkim do zasilania w wodę domów jedno oraz wielorodzinnych.
Z uwagi na charakter pracy oraz wysokiej jakości komponenty skutecznie wykorzystywana jest również w gospodarstwach przydomowych, oraz rolnictwie. Dzięki niej możliwe jest dostarczanie wody do budynków gospodarczych ze źródeł określonych wyżej głębokościach. Należy pamiętać o stosowaniu się do instrukcji producenta oraz pamiętać, że urządzenie przeznaczone jest do pompowania wody zimnej - jej temperatura nie może przekraczać 35 °C.
Aby uchronić pompę przed wahaniami napięcia w sieci, pracą na sucho lub zablokowaniem wirnika zalecamy zastosowanie sterownika PROTO X
Aby zredukować drgania powstające podczas pracy pompy głębinowej zalecamy zamontowanie centralizator, amortyzator momentu obrotowego pompy.
Jeśli chcemy aby pompa była w pełni automatyczna, bez stosowania zbiornika przeponowego, zalecamy zastosowanie wyłącznika ciśnieniowego Water-Pass IPRO.
- Wydajność maksymalna [l/min]
- 65
- Wysokość podnoszenia maksymalna [m]
- 80
- Ciśnienie maksymalne [bar]
- 8
- Długość przewodu [m]
- 15
- Moc silnika znamionowa [kW]
- 0,75
- Napięcie [V]
- 230
- Natężenie prądu [A]
- 5,8
- Króciec tłoczny
- DN32 (1¼")
- Wysokość [cm]
- 120
- Waga [kg]
- 13
- Puszka rozruchowa
- tak
- Gwarancja
- 24 miesiące
Średnia ocena: 5, liczba ocen: 1
-
Ocena:Ocena zweryfikowana przez TrustMate. (Marcin, 16.05.2024)
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
Studnia do podlewania ogrodu to wydajne i ekonomiczne źródło wody. Przed rozpoczęciem budowy tego typu obiektu musisz jednak pamiętać o formalnościach, które mogą dotyczyć studni na Twojej działce. W zależności od parametrów studni potrzebne może być uzyskanie pozwolenia na budowę. Z tego artykułu dowiesz się, z jakimi formalnościami wiąże się budowa studni do podlewania ogrodu.
Przeczytaj cały artykułDecydując się na zakup pompy, zwracamy zazwyczaj uwagę na jej moc, wydajność oraz ewentualnie na wysokość tłoczenia. Rzadko kiedy jednak przychodzi nam do głowy, by jako kryterium wyboru urządzenia uwzględnić również średnicę studni, w jakiej ma być ona używana. Poniżej opiszemy, czym kierować się przy wyborze pompy, by dobrze sprawdziła się w posiadanej przez nas studni.
Przeczytaj cały artykuł
Własna studnia na działce może okazać się sposobem na realne oszczędności, szczególnie w przypadku wykorzystywania wody do podlewania roślin. Do zwykłych celów bytowych zazwyczaj wystarcza woda z sieci wodociągowej. Poszukiwacze oszczędności mogą ponadto korzystać z deszczówki, wykorzystując ją np. do obsługi spłuczek w toaletach, do prania oraz do podlewania ogródków. Wspomniane źródła wody mogą jednak okazać się niewystarczające (zbiornik na deszczówkę) lub zbyt kosztowne (woda z sieci) w przypadku konieczności podlewania dużych przydomowych ogrodów lub upraw warzyw i owoców.
Przeczytaj cały artykułSeria pomp głębinowych GT to jedna z nowości marki Hydro-Vacuum S.A. będąca odpowiedzią na zróżnicowane zapotrzebowanie odbiorców. Wśród serii GT znajdziemy na chwilę obecną dwie podkategorie – GTB i GTC o średnicach odpowiednio 3" i 3,5". Poniżej przedstawiamy szczegółową charakterystykę pomp głębinowych GTB oraz GTC, a także podamy konkretne przykłady zastosowań. Jest to kluczowa kwestia już na etapie projektowania zabudowań, ponieważ pozwala na znaczne zminimalizowanie kosztów i uniknięcie późniejszych modernizacji.
Przeczytaj cały artykułPompy głębinowe wykorzystywane są do czerpania czystej, zimnej wody ze studni głębinowych, szczególnie w tych, w których lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów i użycie zainstalowanej na powierzchni pompy ssącej jest wręcz niemożliwe. Ponieważ studnie wiercone mogą mieć różne średnice, to do niej należy dobrać wielkość pompy. Do wąskich studni, wykonanych z rur o średnicy 90 mm lub mniejszej, warto sięgnąć po pompy o 3" i 3,5".
Przeczytaj cały artykuł
DoStudni.pl w internecie